Матеріально-технічна база навчальної синоптичної лабораторії
За НСЛ закріплюється приміщення для розміщення технічної бази та робочих місць співробітників лабораторії на  географічному факультеті (просп. Глушкова, 2). Для роботи НСЛ надається сучасне комп’ютерне та спеціалізоване програмне забезпечення, постійний доступ до мережі «Інтернет».
У 2019 р. в рамках проекту європейської програми ЕРАЗМУС+, який виконувався кафедрою, було створено сучасний мультимедійний клас, який оснащено  мультимедійним проектором, екраном для презентацій, сучасними комп’ютерами та безпровідною WI-FI мережею.  Також було закуплено 2 автоматизовані метеорологічні станції IT-Lynх та VAISALA. З мультимедійного класу студенти мають доступ до сервера навчальної синоптичної лабораторії, що дає можливість проводити аналіз щоденних синоптичних карт, супутникових знімків та підготовки прогнозу погоди в навчальних цілях.
В  сучасній синоптичній лабораторії  студенти кафедри метеорології та кліматології мають можливість отримати ґрунтовні теоретичні знання та практичні навички майбутньої професії.
Методична база навчальної синоптичної лабораторії
Методичною базою НСЛ є методичні вказівки та настанови Державної Гідрометслужби України, Державної служби України з надзвичайних ситуацій щодо складання прогнозу погоди, навчальні видання кафедри метеорології та кліматології. Навчально-методичною базою вивчення чисельних методів прогнозу погоди є підручник В.А.Прусова, С.І.Сніжка «Математичне моделювання атмосферних процесів», виданий у 2005 р.