НАВЧАЛЬНА СИНОПТИЧНА ЛАБОРАТОРІЯ

Співробітники:

Завідувач лабораторії – к. геогр. н. Олексієнко Інна Миколаївна

Провідний метеоролог – к. геогр. н. Лісогор Сергій Миколайович

Лаборант – к. геогр. н. Гродзинська Ольга Юріївна

Інженер 1 кат. – Порхун Євгенія Ігорівна

Метеоролог 1 кат. – Свінціцька Ганна Іванівна

Навчальна синоптична лабораторія (НСЛ)  є структурним підрозділом кафедри метеорології та кліматології географічного факультету. НСЛ створено у 2006 році з метою якісної професійної підготовки студентів кафедри. НСЛ забезпечує такі компоненти професійної та практичної підготовки студентів рівня вищої освіти “Бакалавр”  ОПП “Метеорологія”, як “Загальна циркуляція атмосфери”, “Застосування ГІС в гідрометеорології”, “Сільськогосподарська метеорологія”, “Синоптична метеорологія”, “Фізика атмосфери”, “Синоптичний аналіз і прогноз”, “Основи агрометеорології”, “Основи авіаційної метеорології” та такі компоненти професійної та практичної підготовки студентів рівня вищої освіти “Магістр” ОНП “Метеорологія”, як “Моделювання в агрометеорології”, “Авіаційна метеорологія”, “Супутникова метеорологія” .

 

Навчальна синоптична лабораторія оснащена сучасними ПК зі встановленим автоматизованим робочим місцем синоптика (АРМ-синоптика) з системою доступу до серверу Українського Гідрометцентру Державної служби України з надзвичайних ситуацій для отримання, розкодування, аналізу та коригування поточних метеорологічних даних, формування багаторічної бази  синоптичної інформації, графічних побудов в  АРМ-синоптика. Комплекс АРМ-синоптика дозволяє забезпечити безперервне отримання поточної метеорологічної інформації на мережі Державної Гідрометслужби, автоматизувати технологію обробки і представлення метеорологічних даних, ознайомитися з метеорологічною інформацією будь-якого регіону, прогнозами синоптичної ситуації, а також створювати сучасну базу вихідних метеорологічних даних про кількість опадів, температуру повітря, висоту снігового покриву та запаси води в ньому, небезпечні та стихійні метеорологічні явища тощо.

                             

У 2019 р. в рамках проекту європейської програми ЕРАЗМУС+, який виконувався кафедрою, було створено сучасний мультимедійний клас, який оснащено  мультимедійним проектором та екраном для наглядного представлення навчальної інформації, сучасними комп’ютерами, принтерами для друку синоптичного матеріалу та безпровідною WI-FI мережею.  Також було закуплено 2 автоматизовані метеорологічні станції IT-Lynх та VAISALA. З мультимедійного класу студенти мають доступ до сервера навчальної синоптичної лабораторії, що дає можливість проводити аналіз щоденних синоптичних карт, супутникових знімків та підготовки прогнозу погоди в навчальних цілях. 

В  сучасній синоптичній лабораторії студенти кафедри метеорології та кліматології мають можливість отримати ґрунтовні теоретичні знання та практичні навички майбутньої професії.