30 червня – 3 липня 2013 року студент-магістр, метеоролог 1 року навчання, Бобришев Олександр Юрійович відвідав літню школу у місті Потсдам.

30 червня – 3 липня 2013 року студент-магістр, метеоролог 1 року навчання, Бобришев Олександр Юрійович відвідав літню школу.

Літня школа була проведена на базі Німецького Дослідного Центру Наук про Землю (GFZ) у місті Потсдам. Її метою було підвищення рівня знань студентів країн Європи з питань використання супутникових даних у науках про Землю. Спеціальна увага була приділена особливостям дистанційного зондування атмосфери, дистанційному зондуванню землі та водних поверхонь, використанню відбитого сигналу та дослідженню іоносфери.

Основною вимогою для участі було навчання або робота в одній з наступних галузей: кліматологія, метеорологія, гідрологія, екологія, енергетика, сільське господарство. На конкурсній основі було відібрано 25 учасників з країн Європи, Північної Африки та Близького Сходу. Учасникам літньої школи надавалася фінансова підтримка в межах Сьомої Рамкової програми Європейської комісії з питань навколишнього середовища.

Лекції тривали з 900 до 1730. На лекціях присутні студенти ознайомилися з наступними темами:

– основи отримання даних за допомогою глобальної навігаційної супутникової системи;

– принципи експлуатації та використання різноманітних приладів;

– програмні засоби для обробки та аналізу супутникових даних;

– програми подальшого розвитку дистанційного зондування.

У вільний час було багато спілкування з колегами-географами, а також викладачами і співробітниками провідних європейських установ. Для бажаючих була організована прогулянка на паровому човні по річці Хафель та гриль-паті.

Презентації лекцій лекторів літньої школи можна переглянути тут