Участь магістра Бобришева О. Ю. у семінарі з використання супутникових даних при короткострокових прогнозах погоди (Німеччина).

З 16 по 21 березня 2014 року Бобришев Олександр Юрійович брав участь у семінарі з використання супутникових даних при короткострокових прогнозах погоди . Семінар проводився на базі Європейської організації з експлуатації метеорологічних супутників (EUMETSAT – The European Organisation for the Exploitation of Meteorological Satellites), що розташована у місті Дармштадт (Західна Німеччина). Це невеличке містечко розташоване в федеральній землі Гессен, 20 км на північ від Франкфурта-на-Майні. У 1997 року Дармштадт отримав статус наукового міста завдяки тому, що там знаходиться шість провідних наукових установ. Серед них – штаб-квартири (головні офіси) Європейської Космічної Агенції (ESA), та Європейської організації з експлуатації метеорологічних супутників (EUMETSAT).

На семінарі були присутні представники метеорологічних служб та наукових установ з 15 країн: Балканського півострову (Албанія, Боснія та Герцеговина, Хорватія, Косово, Македонія, Чорногорія, Сербія), Східної Європи (Україна, Білорусь, Молдова) та Кавказького регіону (Азербайджан, Арменія та Грузія) і Туреччини.Фінансування учасників здійснювалося Всесвітньою Метеорологічною Організацією (ВМО) та EUMETSAT.

Лекторами були відомі спеціалісти в області супутникової метеорології Йохан Керкман (Jochen Kerkmann), Хосе Прієту (Jose Prieto), Веса Ніетсоваара (Vesa Nietsovaara).

На лекціях та практичних заняттях були розглянуті наступні теми:

– Огляд характеристик, які можна отримати відповідно до даних, які передаються по системі EUMETCast;

– Більш детальний розгляд каналів та продуктів, які містять інформацію про зони інтенсивної конвекції та інші небезпечні метеорологічні процеси;

– Технічна інформація про майбутню зміну стандарту передачі даних по системі EumetCast.

Усі бажаючі можуть ознайомитись з прикладами аналізу синоптичної ситуації по супутниковим даним тут.

Також були встановлені робочі зв’язки з колегами-метеорологами з країн-учасників семінару.

Організатори семінару для всіх, хто бажав обмінятися думками і враженнями в неформальній обстановці, влаштували похід до ресторану.