Участь магістра кафедри Олександра Бобришева у 13-ій Міжнародній літній школі з використання найновіших мультиспектральних природничих супутників, Італія.

В червні 2014 року, EUMETSAT та Італійський національний центр метеорології та кліматології організував 13-ту Міжнародну літню школу з використання найновіших мультиспектральних природничих супутників, у роботі якої взяв участь і магістр нашої кафедри Бобришев Олександр.

Темою курсу було глибоке пояснення методів та технік, які використовуються для отримання інформації з супутникових даних. Особлива увага була звернена на використання даних, отриманих з найновіших супутників.

В літній школі брали участь 16 учасників – представники Італії, Бельгії, Чеської республіки, Естонії, Німеччини, Угорщини, Латвій, Румунії, Турції та України. Лекторами були Ральф Беннартц та Майк Хайли з Вісконсинського Унівеситету, США; старший викладач EUMETSAT Йохен Керкман; Давід Мелфі (Італійська метеорологічна служба) та Заніта Авотніеце, співробітниця Латвійської метеорологічної служби, яка проходила в той час стажування в EUMETSAT.

Це був найдовший курс, який проводиться у формі лекцій, що організовується EUMESAT у співпраці з Італійським Метеорологічним Центром. Навчальна програма складалася з 13 лекцій, які охопили низку тем, включаючи ідентифікацію та предиктори до утворення конвективної хмарності, а також використання супутникової інформації для аналізу клімату. Учасники виконали 14 лабораторних завдань, на яких закріпили отримані теоретичні знання, аналізуючи реальні стани погоди.

В Італії професія метеоролога є надзвичайно поважною. З історичних причин більшість метеорологів – чоловіки. Пояснення цього факту є досить простим – до минулого року стати метеорологом могла тільки людина, яка пройшла військову службу. Італійська метеорологічна служба – це складова частина Італійських військово повітряних сил. Лише минулого року, на вимогу ВМО, були внесені зміни у законодавстві, що дозволило займати позиції метеоролога цивільним спеціалістам, чоловікам та жінкам.

Міжнародна школа є щорічною, тож слідкуйте за оголошенням конкурсу на сайті EUMETSAT! =)