Літня школа з міського клімату в Університеті Бухаресту.

З 27 по 31 серпня 2018 р. доцент кафедри метеорології та кліматології Шевченко О.Г. взяла участь у Літній школі з міського клімату в Університеті Бухаресту The Bucharest Urban Climate Summer School 2018) (BUCSS 2018).

Даний захід був організований Науково-дослідним інститутом Бухарестського університету (ICUB) спільно з Науково-дослідним центром міського клімату Університету Арізони (США), Університетом міста Гент (Бельгія), Національної метеорологічною адміністрацією Румунії та Міждисциплінарним центром перспективних досліджень з територіальної динаміки (Румунія). До викладання у BUCSS 2018 були залучені всесвітньовідомі метеорологи, які працюють у сфері урбометеорології та міського біоклімату – проф. А. Мацаракіс (Німецька метеорологічна служба), проф. О. Потчер (Університет Тель-Авіву), д-р. С. Чевал (Університет Бухаресту) та ін.

Метою літньої школи було надати учасникам новітню інформацію та сформувати практичні навички пов’язані з моніторингом міського клімату, його моделюванням та біокліматом. Крім того, важливою задачею було налагодження зв’язків між молодими вченими з різних країн для подальшої співпраці та вирішення основних урбометеорологічних проблем, що вже виникли та посилюватимуться в майбутньому.

Під час літньої школи були передбачені не лише лекції, а й практичні заняття для опанування сучасних моделей («SkyHelios» «RayMan» «COSMO-CLM model») та новітніх технологій (наприклад, платформа для роботи з супутниковими знімками «Google Earth Engine»), обговорювалися проблеми отримання даних для урбометеорологічних досліджень. Також учасники літньої школи проводили експериментальні дослідження міського біоклімату та тепловідчуттів мешканців міста.