Вітаємо Ю. Дідовця з успішним захистом дисертації!

Вітаємо Дідовця Юлія Сергійовича з успішний захистом дисертації !

17 травня 2019 р. у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.001.22 відбувся успішний захист дисертації колишнього аспіранта кафедри метеорології і кліматології, а нині співробітника Потсдамського інституту дослідження зміни клімату Дідовця Юлія Сергійовича на тему «Оцінка впливу зміни клімату на водний стік та паводковий режим річок України за допомогою еко-гідрологічної моделі SWIM».

Дисертаційна робота виконана на кафедрі метеорології та кліматології Київського національного університету імені Тараса Шевченка Міністерства освіти і науки України. Науковий керівник роботи – д.г.н., професор Сніжко С.І. Частково дослідження дисертанта фінансувало Німецьке товариство академічних обмінів (DAAD) в рамках так званого “sandwich-проекту DAAD. Співкерівником дисертації з німецької сторони був проф. Аксель Бронстерт з Потсдамського університету.

В рамках дисертаційних досліджень виконано моделювання водного стоку до кінця ХХІ століття річок України за допомогою числової еколого-гідрологічної моделі SWIM з урахуванням трьох рівнів сценаріїв викидів парникових газів (високого, середнього, низького); оцінено часову динаміку змін основних складових водного балансу річкових басейнів (опадів та температури повітря) протягом ХХІ століття з використанням широкого спектру глобальних та регіональних кліматичних моделей та найновіших кліматичних РТК (репрезентативних траєкторій концентрацій) сценаріїв, які ще не використовувалися в Україні; оцінено вплив зміни клімату на формування катастрофічних паводків на гірських річках Карпат до кінця століття з використанням розширеного методу даунскелінгу (XDS) та статистичного GEV-розподілу узагальнених екстремальних значень.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *